Opinie o Reiss Motivation Profile

Grzegorz Turniak

Ekspert od networkingu, założyciel BNI w Polsce

Dr Małgorzata Brzeska
coach, założyciel www.job-choice.net
Każdego motywuje i kręci co innego. Motywacja do działania jest podstawą wszelkiego rodzaju aktywności. Dlaczego na pewne rzeczy chętniej przeznaczamy nasz czas niż na inne? Warto poznać swoje motywatory aby świadomie wykorzystywać swoje mocne strony. Ważne jest też zdać sobie sprawę, że profile motywacyjne każdego z nas się różnią - to pozwala lepiej zrozumieć nie tylko siebie ale i swoje otoczenie. Będę polecać narzędzie 16 motywatorów moim klientom i znajomym zainteresowanym rozwojem osobistym.
motywatory opinia Jakuba Orłowskiego i Justyny Łoś
Jakub Orłowski i Justyna Łoś
Wykonali profil motywacyjny dla par
Jesteśmy szczęśliwcami, którzy znaleźli się w gronie 80 tys. ludzi na świecie (dane z kwietnia 2017 roku), którzy poznali swój indywidualny profil motywacyjny. Przystąpiliśmy do badania wspólnie, ucząc się porozumiewać, by osiągać zamierzone cele. Badanie w większości potwierdziło już to, co o sobie wiedzieliśmy, ale też dokładnie pokazało, jaką ma to dla nas wartość. W momencie, kiedy słyszymy o czymś w oparciu o badania jest nam łatwiej zrozumieć siebie na wzajem i nasze zachowania. Wyniki pokazały nam nasze mocne strony, które nadal staramy się rozwijać i wykorzystujemy je w życiu zawodowym.
Izabela Pahl
Dyrektor ds. zakupów
Pracuję na pełnych obrotach, zarządzam zespołem. Jestem matką 2,5-letniego synka. Jestem mężatką. Uczę tańca. Uprawiam aktywnie sport. Połączenie tych ról nie jest łatwe, ale z żadnej z nich nie chcę rezygnować. Od dłuższego czasu szukałam testów lub programu, dzięki któremu mogłabym sprawdzić, czy moje zdanie na temat moich talentów i motywacji pokrywa się z tym, co jest w mojej podświadomości. Kiedy otrzymałam wyniki Reiss Motivation Profile od mojego mentora, zrozumiałam, jak mogę żonglować moimi talentami i co tak naprawdę sprawia, że ładują się moje akumulatory. To nie jest łatwe, ponieważ trzeba opuścić dotychczasowe schematy zachowań. Spojrzenie na osoby z mojego otoczenia z ich perspektywy pozwolilo mi też na zrozumienie ich reakcji. W momentach chwilowej bezradności sięgam ponownie po mój profil motywacyjny.  
motywatory opinia Agaty Ciornei
Agata Węgier-Ciornei
Trener, coach, konsultant
Świadomość siebie i własnych potrzeb jest fundamentem pełnego, autentycznego życia. Dzięki Reiss Motivation Profile jeszcze lepiej zrozumiałam, z czego wynikają moje decyzje, jak funkcjonuję w relacjach osobistych i zawodowych. Teraz jako certyfikowany Reiss Profile Master z sukcesem stosuję profil motywacyjny Reissa podczas pracy coachingowej i trenerskiej. Dzięki niemu moi klienci planują swój rozwój z jeszcze większą precyzją i uważnością. Profil motywacyjny dostarcza im wiedzy o tym, o jakie aspekty w życiu bezwzględnie powinni zadbać, by skutecznie osiągać cele. Rozumieją swoje zachowania, ich podłoże oraz swoją wewnętrzną motywację będącą podstawą ich szczęśliwego funkcjonowania.
motywatory opinia Michaliny Tańskiej
Michalina Tańska
Copywriter, studentka psychologii
Reiss Motivation Profile pozwoił mi uporządkować to, co dotychczas pozostawało w bezładnej strefie samowiedzy. Do wykonania kwestionariusza zachęciły mnie przede wszystkim jego naukowe podstawy, indwidualność oraz interpretacja oparta o psychologię pozytywną. Dużą zaletą RMP jest zarówno trafność, jak i przejrzystość skali, która pozwala łatwo odczytywać wyniki i wracać do nich nawet po dłuższym czasie bez konieczności przypominania sobie metod interpretacji. Wykonanie kwestionariusza pozwoliło mi nie tylko pogłębić wiedzę o sobie, ale także zyskać więcej empatii w stosunku do ludzi, z którymi łatwo popadałam w konflikty. Reiss nie kategoryzuje, pozwala lepiej rozumieć innych oraz efektywniej się z nimi komunikować.
motywatory opinia Agnieszki Spiżewskiej
Agnieszka Spiżewska
Założycielka Little Lab
Inni mają piękny dom. Inni biją rekordy w maratonach. Inni mają mnóstwo pieniędzy. Inni to, inni tamto, a ja się przyglądam, próbuję i nic z tego nie wychodzi. Ale dlaczego? Czy jestem gorsza? Gdy przyjrzałam się mojemu profilowi motywacyjnemu, wszystko się wyjaśniło. Ja też mogę wszystko, tylko muszę inaczej się zabrać do dzieła. Każdego z nas napędza coś innego. Jako urodzona idealistka z wizją założyłam stowarzyszenie, które rozwija się jak burza i robi dużo dobrego dla dzieci. Czuję się jak ryba w wodzie i wiem dlaczego.
Igor Belczewski
Trener, coach
RMP to narzędzie, które pozwala poznać i lepiej zrozumieć kierujące nami motywacje, a przez to odpowiedzieć na pytanie, czy środowisko, w którym na co dzień przebywamy, jest z nami zgodne, czy może wymaga ono zmian. Omówienie przez trenera może stanowić punkt wyjścia do szerszej refleksji, zarówno w kontekście zawodowym, jak i prywatnym. W rozwoju zawodowym i osobistym znajomość tych elementów może mieć kluczowe znaczenie dla efektywnego wykorzystania własnego potencjału. Polecam skorzystanie z RMP zwłaszcza tym, którym zależy na lepszym dopasowaniu do wykonywanej pracy, lub tym, którzy wciąż szukają dla siebie miejsca na rynku pracy.
motywatory opinia Karoliny Marcinkowskiej
Karolina Marcinkowska
Uczennica gimnazjum
Nie wierzysz w siebie? Masz wolną chwilę? Zamiast brać do ręki kolejne czasopismo z wystrojem wnętrz czy reklamą najnowszego modelu Porsche, poświęć 20 minut i wykonaj test Reiss Motivation Profile. Pomoże Ci on nie tylko poznać i zrozumieć samego siebie, ale również sprawi, że patrząc w lusto, stwierdzisz: jestem wartościowa/-y. Wykonanie testu i jego omówienie z ekspertem RMP sprawiło, że zaczęłam podążać przez życie nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także pewnością siebie, wierząc, że są dziedziny, w których naprawdę jestem dobra.
Monika Camlet
Coach, przedsiębiorca
Otrzymujesz wyniki i wszystko staje się jasne i zrozumiałe - zaczynasz w pełni rozumieć swoje zachowania, zarówno obecne, jak i te z przeszłości. Ponieważ je rozumiesz, niemal automatycznie zaczynasz je akceptować. Druga rzecz, która pięknie wychodzi z cienia, to świadomość, że ludzie są cudownie różni - to, że działają inaczej niż my, nie znaczy, że gorzej. A ich zachowania wynikają z tego, jacy są i co dla nich ważne, a nie z potrzeby działania na naszą niekorzyść. Co za ulga!
Danuta Regulska
Reiss Motivation Profile Master, trener rozwoju osobistego
Po certyfikacji  na Reiss Motivation Profile Mastera stwierdzam, że uczestnictwo w certyfikacji to nie tylko zdobycie nowych umiejętności, ale także głębsze zrozumienie siebie i otoczenia. Wykonanie profilu dokonało w moim życiu rewolucji, której się nie spodziewałam.
Anna Maria Jaskólska
Coach, konsultant HR
Z racji zawodowych miałam okazję rozwiązać wiele testów osobowości, ten jednak daje coś więcej - skupia się szczególnie na motywacji wewnętrznej, pomaga określić, na co zwrócić uwagę w swoim życiu zawodowym i nie tylko, jak lepiej wykorzystać swoje naturalne zasoby, by ułatwić sobie życie, a także nadać więcej sensu swoim działaniom.
Jolanta Christol
Prezeska Fundacji Biznes to Sztuka
Nawet jeśli robiłeś wiele testów z zakresu rozwoju osobistego, znajdź 20 minut i wykonaj Reiss Motivation Profile, żeby sprawdzić, czy naprawdę znasz samego siebie. Możesz dokonać bardzo ciekawych odkryć. Warto też poświęcić czas na omówienie profilu z doświadczonym trenerem RMP.